Neapol 2019

Jeśli zapytacie kogokolwiek z czego słynie Neapol, zapewne każdy odpowie, że z pizzy i włoskiej mafii. Ale czy napewno?… Położony w południowych Włoszech Neapol jest stolicą regionu Kampania oraz prowincji Neapol. Leży u stop Wezuwiusza, jedynego czynnego wulkanu w Europie i zarazem jednego z pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie. Jak widać atmosfera jest tu gorąca na codzień nie tylko za sprawą śródziemnomorskiego klimatu.

W trakcie tego wypadu nie mieliśmy zbyt wiele czasu, jak wiadomo nie jest prosto wyrwać się na dłużej w trakcie sezonu ślubnego. Na pierwszy ogień wzięliśmy polecane przez wszystkich Pompeje. Miejsce to jest na tyle popularne, że trzeba mieć farta aby znaleźć miejsce w pociągu którym najwygodniej się tam dostać z Neapolu. Jeśli jednak uda się Wam dotrzeć już na miejsce, koniecznie pamiętajcie aby zaopatrzyć się w cos do picia. Włosi mają fajny patent. Sprzedają przy drodze wodę w butelkach, w formie lodu. Da się? Przynajmniej nie jest po chwili gorąca jak herbata 😀 Same Pompeje owszem robią wrażenie, ale odnieśliśmy wrażenie, że są lekko przereklamowane. Godzina z hakiem w zupełności wystarczy aby wyczerpać temat.

Znacznie ciekawiej jest w Sorrento, jedno z najpiękniejszych miejsc na południu Włoch. Czuć tutaj zupełnie inny klimat niż w zatłoczonym Neapolu. Totalny chill. W takich miejscach mógłbym zostać na wiele wiele dłużej. Na każdym kroku znajdziecie tutaj super miejscówki w których możecie się zrelaksować, zjeść przepyszną pizzę lub napić się limoncello, tradycyjnego dla Kampanii cytrynowego likieru. Jeśli lubicie tak jak ja włoski klimat z pewnością zakochacie się w tych miejscach. Ja już teraz wiem, że jak kiedyś będę mieć okazję, to jeszcze tu wrócę! 🙂

 

SKOMENTUJ POST